Co to jest złom metali nieżelaznych?

Proekologiczne nastawienie coraz częściej sprawia, że interesujemy się recyklingiem. W placówkach złomu metali nieżelaznych możemy liczyć na odbiór oraz skup złomu. Istotnym elementem działalności takich miejsc jest przetwarzanie zbędnych surowców, a także przygotowanie ich do kolejnego użycia. Złom zostaje pocięty, rozdrobniony, posortowany i w ostatnim kroku odpowiednio oddzielony.

Stosowane są do tego specjalistyczne metody, które pozwalają na separację elementów od zanieczyszczeń oraz na rozdzielenie złączonych metali. Poprzez wiele zaawansowanych działań w efekcie udaje się uzyskać wartościowe tworzywa oraz odpady. Takie udoskonalone złomy trafiają do odpowiednich odbiorców, jak chociażby odlewnie czy handlowcy. To nie tylko działanie dla dobra ogółu – planety czy dla przyszłych pokoleń – ale również możliwość zaoszczędzenia pod kątem biznesowym. Poprzez likwidację nadmiaru śmieci i rezygnację z niepotrzebnego składowania oraz magazynowania korzystamy z już wydobytych surowców.

Metale nieżelazne, co do nich zaliczamy?

Metale nieżelazne, inaczej zwane kolorowymi, to metale oraz stopy niezawierające żelaza. Zaliczamy do nich: magnez, tytan, miedź, kadm, cynk, cynę, ołów, bizmut, cyrkon, aluminium, kobalt, nikiel, miedź, pallad, srebro, platynę, złoto, molibden, tantal, wolfram, mosiądz i brąz.

Jakie mają cechy metale nieżelazne? Posiadają charakterystyczny połysk oraz przewodzą ciepło. Mają szerokie zastosowanie, w zależności od swoich fizycznych oraz chemicznych właściwości. Żyjąc w momencie zmniejszania się naturalnych złoży surowców, przetwarzanie metali nieżelaznych w miejscach ich skupu jest świadomym i jak najbardziej uzasadnionym ekonomicznie podejściem.

Skup aluminium, co najczęściej skupujemy

Aluminium, ze względu na mnogość zastosowania, jest jednym z najpopularniejszych metali. To właśnie z tego tworzywa jest wykonanych większość puszek, folie oraz popularne felgi aluminiowe – stąd też największe zainteresowanie, jeśli chodzi o możliwości jego skupu. Aluminium to również kable, żaluzje, chłodnice, garnki, okna, kaloryfery czy blachy.

W każdym gospodarstwie domowym oraz w przedsiębiorstwach nagromadzone aluminiowe produkty można oddać do wyspecjalizowanych miejsc, które niejednokrotnie oferują własny przyjazd oraz odbiór odpadów i tworzyw, a w kolejnym etapie adekwatnie zajmują się zbędnymi pozostałościami produkcji. Sprzedaż aluminium może być świetnym sposobem nie tylko na życie w duchu ekologii, ale i na zyskanie dodatkowego dorobku.

Odpady z cynku

Złomy cynku występują w postaci prętów, ścinków blach, a także jako złom z dachów czy rynien. Odpady produkcyjne stanowią równie dużą część zbędnego materiału: powstają w odlewniach, występują w postaci stopów jako elementy przemysłu budowalnego, motoryzacyjnego czy armatury, jako pozostałości po produkcji metalurgicznej oraz powstają w procesie cynkowania stalowych części (konstrukcji). W postaci zespolonej takiej jak śruby czy wkręty stanowią trudniejszą postać do odzysku.

Stary akumulator bywa zawodny

Skup złomu w Warszawie, gdzie oddać złom?

Metale nieżelazne takie jak cynk, aluminium, ołów, cyna, mosiądz, brąz oraz miedź są najczęstszymi metalami, jakie pojawiają się w skupie metali. Przeznaczone zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw produkcyjnych umożliwiają szybki i sprawny obrót złomem. Warto wybrać doświadczony punkt skupu, aby mieć pewność, że towar zostanie odpowiednio przetworzony, a sam zainteresowany otrzyma płatność natychmiast po zdaniu odpadów.

Na terenie Warszawy możemy wybrać jedną z kilku dogodnych lokalizacji: przy ulicy Szwedzkiej 22, Kijowskiej 14a lub przy ulicy Podłużnej 30. Wszystkie punkty otwarte są 7 dni w tygodniu, również w niedziele handlowe, a w przypadku dużych ilości surowca możliwy jest odbiór bezpośredni u klienta oraz negocjacja stawek. Pamiętajmy, aby oddawać złom w miejsce, które w swojej dewizie ma recycling produktów, a co za tym idzie dbałość o środowisko. W ten sposób bardzo łatwo możemy we własnym przedsiębiorstwie czy gospodarstwie wprowadzić proekologiczne zasady.