Czy warto zbierać makulaturę?

Nie skupujemy książek i kartonów. Skup makulatury wyłącznie w punktach skupu.

Każdego dnia produkujemy setki kilogramów niepotrzebnego nikomu papieru. Czy to zużyte papierowe opakowania, wydrukowane dokumenty czy przeczytane gazety. A także setki innych odpadków tego rodzaju. Z braku pomysłu na lepsze ich wykorzystanie, wszystkie z reguły wyrzucamy do kosza z napisem “Makulatura”. A to błąd! O ile sama segregacja śmieci jest jak najbardziej pozytywna i wskazana, to na zbieraniu makulatury można zarobić. I to całkiem sporo!Jaka jest zatem cena makulatury w skupie? Od czego rozpocząć zbieranie makulatury? O czym warto pamiętać, przygotowując niepotrzebny papier do dostarczenia do skupu? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Zbieranie makulatury

Co zbierać, czyli co możemy oddać na skup makulatury

Na pewno masz w domu całe tony makulatury. Wystarczy, że rozejrzysz się dookoła siebie. To nie tylko gazetki reklamowe, które od lat okoliczne markety i pizzerie podrzucają do Twojej skrzynki pocztowej. To również wszelkiego rodzaju stare gazety czy nawet wydrukowane dokumenty. Przejrzyj je i się zastanów - czy na pewno ich potrzebujesz? Cena makulatury na skupie u nas jest bardzo atrakcyjna - może zamiast trzymać w domu lub mieszkaniu niepotrzebne Ci papiery, lepiej przynieś je do nas? Przejdź się też do piwnicy. Albo garażu. Na pewno znajdziesz tam całe mnóstwo niepotrzebnego papieru. Posegreguj to i zanieś do skupu. Kilogram makulatury bardzo łatwo w ten sposób osiągniesz, a przy tym zyskasz znacznie więcej miejsca w przestrzeni użytkowej swojego domu.

Skoro rozpoczęliśmy już zbieranie makulatury w piwnicy, to warto się zastanowić co z pudełkami po niedawno kupionym sprzęcie. Jeżeli ciągle trzymasz je, w razie gdyby trzeba było oddać urządzenie do naprawy gwarancyjnej, to mamy doskonałą wiadomość. Nie muszą Ci już one zabierać przestrzeni. Zgodnie z prawem, sprzedawca nie może od Ciebie żądać zwrotu pudełka z towarem. To co - wyrzucasz? Najpierw zobacz jaka jest cena makulatury za kilogram i przekonaj się, że lepiej oddać to do skupu!

Ciągle zalegają Ci na półkach stare książki? Niepotrzebne wydruki? A może inna makulatura, która nie chce znaleźć żadnego zastosowania w Twoim domu? Możesz to wszystko oddać do nas. Już dziś znajdź najbliższy punkt skupu makulatury w Warszawie i przywieź nam niepotrzebny papier.

makulatura warszawa

Co warto wiedzieć o segregowaniu makulatury?

Cena kilograma makulatury to tylko jeden z powodów, dla których warto zdecydować się na odzysk. Tym bardziej, że jest to niezwykle korzystne dla środowiska, w którym coraz bardziej brakuje surowców. Naukowcy obliczyli, że wyprodukowanie 1 tony makulatury pozwoli przeżyć nawet 17 drzewom! To jeszcze nie wszystko - taka produkcja pozwala zaoszczędzić nawet do 26 000 litrów wody oraz do 4200 kWh energii elektrycznej. A ponadto, produkcja 1000 kg makulatury to oszczędność rzędu 1500 litrów ropy.

Czy papier rzeczywiście poddawany jest recyklingowi? Tak! Odpady celulozowe nie tracą swoich właściwości nawet pomimo kilkukrotnego użycia. Szacuje się, że papier można odzyskiwać nawet do 4 razy. Owszem, raczej nie będzie to kolejny egzemplarz gazety na wysokiej jakości papierze, ale taki odpad można równie dobrze wykorzystać do stworzenia papieru toaletowego, zapałek, kopert czy setek innych produktów, opartych o celulozę właśnie.

To co - wspólnie pomożemy trochę środowisku? Już dziś rozpocznij zbieranie makulatury w swoim domu i przynieś ją do jednego z naszych skupów.

Pakowanie makulatury kilka praktycznych porad

Aby zbieranie makulatury nie przerodziło się w żmudny i męczący proces, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, spójrz na zebrany surowiec i zastanów się, co z niego chcesz oddać na skup. Wysoka cena za kilogram makulatury kusi, ale pamiętaj, że żadna firma nie przyjmie od Ciebie papieru, który jest mokry lub silnie zanieczyszczony. Unikaj więc pakowania takich odpadów do torby z makulaturą. Ale uwaga - swobodnie możesz je wyrzucić do osiedlowego kubła, w którym zbierane są papierowe śmieci.

Jeżeli już posegregujesz materiał, który chcesz oddać na skup, to warto spakować go do solidnych i mocnych toreb. Nie polecamy niesienia go w ręku - istnieje spore ryzyko, że ostre brzegi (np. kartek) spowodują mało przyjemne rany. Co gorsza, jeżeli nie dosyć ściśle zwiążesz poszczególne elementy, to zawsze mogą się one rozsypać gdzieś na ulicy, a Ty stracisz mnóstwo czasu na ich zbieranie.

Cena makulatury

Szczytny cel, czyli charytatywne zbiórki makulatury

Papier to pieniądz. I nie tylko dlatego, że cena kilograma makulatury jest wysoka. Zbierając ten surowiec możesz też pomóc innym ludziom. Warto czasem zrobić coś za darmo, na przykład oddając makulaturę na cele charytatywne. Firmy prowadzące takie eventy przetwarzają dostarczony surowiec, a następnie cały dochód z takich działań przeznaczają na cele dobroczynne. W różnych częściach Warszawy dosyć często organizowane są akcje polegające na charytatywnych zbiórkach makulatury. Warto w nich uczestniczyć - przyczynisz się nie tylko do ochrony środowiska, ale również zadziałasz w szczytnym celu.