Dlaczego warto oddać elementy samochodu na złom??

Twój samochód odmówił posłuszeństwa? Koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu? Nie wiesz co zrobić z problemem starego, niesprawnego auta? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – złomowanie bądź sprzedanie części samochodu. W Warszawie decyduje się na nie coraz większa liczba właścicieli aut niezdatnych do jazdy po drogach.

Nie bez powodu – złomowanie lub sprzedaż części auta to najlepszy dowód, że pozbycie się samochodu nie musi wiązać się z wielkim zawodem. Wręcz przeciwnie, bo oddając pojazd do skupu działamy legalnie, oszczędzając nas cenny czas i jednocześnie zarabiając na tym nieco grosza. A przede wszystkim, odciążamy siebie ze zbędnego balastu, jakim jest stare, niesprawne auto.

Jak ocenić czy samochód warto sprzedać, czy zezłomować?

Nim jednak pełni entuzjazmu ruszymy do punktu skupu, czeka nas jeszcze ocena samochodu. Może okazać się, że znacznie lepszym pomysłem od sprzedaży karoserii czy auta pociętego na części, będzie jego sprzedaż. Jeśli pojazd ma jakąkolwiek wymierną wartość, warto poszukać nabywcy wśród handlarzy aut rozbitych, popsutych i zaniedbanych.

Zniszczony samochód po wypadku drogowym

Kiedy zatem zezłomować pojazd lub sprzedać go na części? Przede wszystkim w momencie, gdy samochód nie przedstawia już żadnej wymiernej wartości bądź uległ awarii, której nie da się naprawić. A także wtedy, kiedy zależy nam na czasie i szybkim pozbyciu się pojazdu. Zachętą do zezłomowania samochodu mogą być też dodatkowe pieniądze, które zasilą z tego tytułu nasz budżet.

Kwestie prawne

Decydując się na zezłomowanie samochodu, pamiętajmy o niezbędnych kwestiach prawnych. By pozostawić pojazd w punkcie złomu, należy zabrać ze sobą kilka dokumentów, okazywanych później w Stacji Demontażu Pojazdów. Najważniejszymi z nich są oczywiście dowód rejestracyjny i dowód osobisty. Przyda się też karta pojazdu, jeśli oczywiście ją posiadamy.

Niezbędne do zezłomowania pojazdu są też tablice rejestracyjne, czytelnie zapisany numer VIN, oraz umowa kupna, jeśli samochód był kupiony, a nie jedynie przerejestrowany. Po zdaniu pojazdu możemy udać się do urzędu komunikacji w celu jego wyrejestrowania. Nie zapomnijmy też o powiadomieniu Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczony był samochód.

Zalety i korzyści

Jeszcze raz przyjrzyjmy się zaletom wynikającym ze pozostawienia auta w auto złomie lub sprzedaży poszczególnych elementów pojazdu. Jedną z kluczowych jest z pewnością gotówka, jaką otrzymamy. Zwykle kwota ta oscyluje w granicach od 300 zł do nawet 1000 zł za kompletne samochody chodliwych marek. Cena ta waha się w zależności od masy samochodu. Każdy brakujący kilogram zostanie odjęty od wypłaconej nam kwoty.

Złomowanie samochodu to legalna opcja pozbycia się starego, niesprawnego pojazdu, a co za tym idzie – także oszczędność naszego cennego czasu. Nie bez znaczenia jest też troska o środowisko naturalne. Odzyskane części mogą być poddane recyklingowi, by przez kolejne lata służyć w innych samochodach.

Nasz auto złom w Warszawie

Chcesz szybko, wygodnie i legalnie pozbyć się niesprawnego samochodu? Powierz go w nasze ręce - skupujemy części karoserii oraz auta pocięte na cztery części auta, które nie są już zdatne do jazdy. Już od 2002 roku klientom P.U.H. DAN-KON zapewniamy fachową obsługę i rzetelną wycenę elementów samochodów. Zapraszamy do kontaktu lub odwiedzin w celu omówienia warunków współpracy!