Skup cyny - co możesz oddać

By sprostać potrzebom naszych klientów, w P.U.H. DAN-KON w Warszawie skupujemy różne rodzaje surowców. Wśród nich nie mogło zabraknąć metali kolorowych, w tym także cyny. Posiadasz w swoim domu złom wykonany z tego materiału? Chcesz się pozbyć zalegających przedmiotów? Zarobić przy tym dodatkowe pieniądze?

Już dziś odwiedź jeden z naszych warszawskich punktów skupu złomu. Oprócz starych akumulatorów, aluminium czy makulatury, przyjmujemy w nim również złom wykonany z cyny. W ten sposób zyskasz cenną przestrzeń w domu lub mieszkaniu i podreperujesz domowy budżet. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług?

Jakie produkty zawierają dużo cyny?

Przyjrzyjmy się najpierw jednak bliżej samej cynie, która od lat stanowi ważny materiał wytwórczy. Pierwsze odlewy z cyny wykonywano już XIV i XV wieku! Powstawało z niej wiele różnorodnych przedmiotów powszechnego użytku. Z biegiem lat niewiele się zmieniło, poza tym, że cyna znalazła szereg nowych zastosowań.

Cyna, jako metal topiący się już w temperaturze 230 stopni, jest materiałem niezwykle plastycznym i kowalnym. Często występuje w postaci stopów – z ołowiem, miedzią lub srebrem. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jest odporna na korozję i doskonale przewodzi prąd. W związku z tym wykorzystuje się ją również do pokrywania powierzchni, na przykład z mosiądzu, dzięki czemu poprawia przewodzenie.

Gdzie można znaleźć takie produkty?

Każdy z nas ma codziennie styczność z przedmiotami wykonanymi z cyny. Przede wszystkim, materiał ten wykorzystuje się na szeroką skalę w przemysłach samochodowym oraz elektronicznym, gdzie pełni on rolę tak zwanego lutowia, mającego za zadanie zespolenie z sobą innych metali podczas procesu lutowania.

Ocynkowane metalowe konewki

Stopy cyny wykorzystywane także do stopu drukarskiego do wyrobu czcionek. Ze stopu cyny z i miedzi odlewane są z kolei dzwony. Cienkie powłoki cynowe tworzą zapobiegają też korozji w przypadku naczyń stalowych – garnków, talerzy i kubków, jak również czajników. W dzisiejszych czasach cyną pokrywane są między innymi puszki na konserwy, stosowane w przemyśle spożywczym.

Legalność i prawo - czy możesz oddać wszystko co zawiera cyne?

Chcesz pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów, ale nie wiesz, czy możesz oddać je na złom? Wśród surowców przyjmowanych przez skupy złomu są między innymi metale kolorowe, czyli metale nieżelazne i stopy. Należą do nich odpady z aluminium, miedzi, cynku, ołowiu, mosiądzu, a także omówionej w tym wpisie cyny.

Do przedmiotów, których sprzedaż w skupie jest zabroniona, należą przede wszystkim miedziane monety – sprzedaż pieniędzy będących w obiegu jest bowiem niezgodna z polskim prawem. Oprócz tego, skupy nie mają też prawa przyjmować fragmentów torów i trakcji kolejowych, znaków drogowych, pokryw studzienek czy innych elementów infrastruktury.

Jakie są ceny skupu w naszej firmie?

Chcesz oddać do skupu przedmioty z cyny? Zapraszamy do punktów P.U.H. DAN-KON w Warszawie. Od 2002 roku naszym klientom zapewniamy korzystne warunki sprzedaży i rzetelną wycenę surowców. Gwarantujemy opłacalność transakcji i udział w ochronie środowiska naturalnego! Skontaktuj się lub odwiedź nasz skup, by sprawdzić cennik cyny!