Zbieranie puszek: czy można na tym zarobić

W Twoim domu lub mieszkaniu często pojawiają się aluminiowe puszki? Gromadzisz je, ale nie wiesz, co możesz z nimi zrobić? Ciekawym rozwiązaniem jest zbieranie puszek w celu ich późniejszego oddania na skup. Warszawska firma P.U.H. DAN-KON specjalizuje się w odbiorze, zakupie i recyklingu popularnych puszek po napojach.

Zbieranie puszek, w sporej części społeczeństwa budzące negatywne skojarzenia, ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim jest sposobem na to, by walczyć z zaśmiecaniem środowiska naturalnego. Z drugiej strony, oddając puszki do skupu możemy zdobyć dodatkowe pieniądze, które wykorzystamy w dowolny sposób.

Jakie materiały warto zbierać?

Surowce wtórne to nie tylko puszki. Do punktów skupu, takich jak te firma P.U.H. DAN-KON w Warszawie, można oddać wiele innych materiałów. Należy do nich między innymi makulatura – stare gazety czy papiery gromadzone przez lata w domach i mieszkaniach. Po oddaniu do skupu mogę być ponowne przetworzone, co zmniejszy wycinkę drzew.

Skupy złomu przyjmują również stare akumulatory, złom stalowy czy metale kolorowe, takie jak cyna, mosiądz i ołów. Po recyklingu, zostaną one wykorzystane w zakładach produkcyjnych do wyrobu maszyn i urządzeń codziennego użytku. Od lat jednak, to właśnie puszki stanowią główny surowiec oddawany do skupów.

Czy zbieranie puszek jest opłacalne?

Jak wspomnieliśmy, jedną z zalet zbierania puszek jest aspekt finansowy. Przyjrzyjmy się bliżej cenom, oferowanym przez punkty skupu. Średnia cena za kilogram puszek wynosi od 3,00 do 4,00 zł. Na kilogram składa się około 55-60 puszek po piwie. Jak łatwo więc wyliczyć, czeka nas sporo zbierania. Na 5 kilogramach zarobimy maksymalnie 20 zł.

Zbieranie puszek możemy jednak traktować jako dobry, domowy nawyk. Często przecież pijemy napoje puszkowane – sami, jak i podczas spotkań z rodziną i znajomymi. Wystarczy poprosić, by zamiast do kosza, puste puszki wrzucać do osobnego worka. Jak mówi znane przysłowie - „grosz do grosza, a będzie kokosza”.

Kwestie prawne i etyczne - czy jest wstydem zbierać puszki?

Zbieranie puszek kojarzy się nam nieodłącznie z ludźmi bezdomnymi, ubogimi czy też mającymi problem z alkoholem. Grzebiąc w osiedlowych śmietnikach, osoby te „pracują” na swoje przeżycie. Zgodnie z opiniami osób prowadzących skupy, doświadczeni zbieracze puszek potrafią dostarczyć nawet 10 kilogramów puszek dziennie!

Puszki aluminiowe

Trudno oceniać etyczną stronę zbierania puszek. Jedno jest jednak pewne – bez względu na naszą sytuację finansową, kolekcjonowanie puszek i oddawanie ich do skupu możemy traktować jako wyraz naszej troski o środowisko. Nie tylko, gdy gromadzimy je w domu, ale też znajdziemy w lesie czy na działce. A zarobione przy okazji pieniądze, przeznaczyć na drobne przyjemności.

Nasze ceny - czyli skup puszek w Warszawie

Masz do oddania puszki aluminiowej? Zapraszamy do punktów skupu puszek firmy P.U.H. DAN-KON w Warszawie. Od 2002 roku naszym klientom zapewniamy korzystne warunki sprzedaży i rzetelną wycenę surowców. Gwarantujemy opłacalność transakcji i udział w ochronie środowiska naturalnego! Skontaktuj się lub odwiedź nasz skup, by sprawdzić cennik skupu puszek!

/skup-puszek.html