Złom samochodowy, co można sprzedać na skupie?

Zalega Ci w domu złom samochodowy? A może sprzedałeś auto i zostały Ci po nim felgi aluminiowe albo stalowe? Nie oddawaj tego na PSZOK ani tym bardziej nie wyrzucaj niepotrzebnie do śmietnika. Taki złom samochodowy jeszcze może na siebie zarobić! I wcale nie musisz go sprzedawać na portalach aukcyjnych czy grupach na Facebooku. Jak możesz zarobić na samochodowym złomie?

Zastanawiasz się pewnie jakie rzeczy możesz sprzedać na złom stalowy. Poniżej lista części które my skupujemy:

  • Silniki samochodowe
  • Rozruszniki
  • Akumulatory
  • Katalizatory samochodowe
  • Felgi stalowe
  • Felgi aluminiowe

Chcesz dowiedzieć się ile pieniędzy dostaniesz oddając nam złom aluminiowy? Ostateczna wycena zależy oczywiście od elementów, a przede wszystkim od ich wagi. Jeżeli chcesz poznać dokładną kwotę za konkretne części samochodowe które nam sprzedasz, zapraszamy do punktów skupu - przy ulicy Kijowskiej oraz Szwedzkiej.

Felgi stalowe i aluminiowe

Masz stare i zużyte felgi stalowe? Teoretycznie, można je naprawiać. W praktyce - jest to po prostu nieopłacalne, zwłaszcza jak koszt naprawy sięga kwoty jaką zapłacimy za nową felgę. Poza tym, jazda na uszkodzonych obręczach jest po prostu proszeniem się o kłopoty. Spawana felga stalowa (a to metoda na tanią naprawę mocno uszkodzonego elementu) nie zapewni bezpieczeństwa w trakcie jazdy! Chyba nie warto ryzykować, biorąc pod uwagę że nową "stalówkę" kupisz za nieco ponad 100 złotych?

Czy felgi aluminiowe warto oddać na skup złomu samochodowego? Cóż, faktycznie ich wartość na rynku wtórnym jest nieco wyższa niż w przypadku obręczy stalowych, ale wciąż - raczej nie warto ich naprawiać. I mówimy to jako zwolennicy recyklingu! Zwykle, gdy chodzi o naprawy poważniejsze niż renowacja lakieru na feldze, naprawa jest nieopłacalna. Nie polecamy również prób sprzedaży takiej obręczy - po co kogoś narażać na niebezpieczeństwo? Znacznie lepszą opcją jest oddanie takich felg aluminiowych do nas do skupu - zresztą jest szansa że lepiej zapłacimy.

Stare auta oddane za złom

Silniki, rozruszniki i alternatory samochodowe

Skupujemy różne części z aut, nie tylko felgi aluminiowe czy też stalowe. Jak najbardziej interesują nas również silniki samochodowe. Nie ma dla nas znaczenia czy to diesel czy benzyna. Skupujemy silniki samochodowe z pojazdów osobowych oraz dostawczych.

Dlaczego właściwie miałbyś sprzedawać silnik samochodowy? No cóż, załóżmy że warsztat stwierdzi w Twoim aucie uszkodzenie panewek korbowodowych. Istnieje spore ryzyko, że zarówno wał korbowy, jak i same korbowody już do niczego się nie nadają. Co z tym zrobić? Najlepiej oddać taki złom samochodowy do nas. W zależności od tego, z czego wykonany jest złom (silnik, a konkretnie jego blok, może być na przykład aluminiowy), może różnić się też cena.

Czy rzeczywiście opłaca się oddawać złom samochodowy do nas? No cóż, teoretycznie możesz sprzedawać go na części. Tyle tylko, że te elementy zabiorą Ci mnóstwo miejsca. To raz. Dwa - kupujący używane elementy często oczekują, że będą one działać jak nowe. A niech coś ulegnie awarii - Ty potem musisz zwracać pieniądze i słuchać narzekań kupującego. Szczerze - warto? Chyba nie!

Tak samo zużyte rozruszniki czy też alternatory. Szkoda pieniędzy na ich regenerację, która swoją drogą nie zawsze przynosi skutek. Obecnie dostęp do części zamiennych jest tak szeroki, że jakiekolwiek naprawy są często pozbawione finansowego sensu.

Stare akumulatory i katalizatory

Stare auto może być warte kilkaset złotych, ale są w nim części, które kosztują więcej niż ono całe! Przykład? Choćby Opel Corsa B (czyli generacja produkowana do roku 2000) czy Honda Accord z podobnych roczników. Jeżeli masz takie auto, a warsztat zakwalifikował katalizator do wymiany, to warto pomyśleć nad oddaniem go do nas. Zapewniamy, że zapłacimy naprawdę dobrą cenę - oczywiście ostateczna kwota zależeć będzie od kondycji, a co za tym idzie, wagi katalizatora samochodowego.

A jeżeli wymieniłeś ostatnio akumulator, to też warto go nam oddać. Nie oddawaj go do sklepu! U nas przynajmniej dostaniesz za niego te kilka złotych. Skupujemy wszelkiego typu akumulatory samochodowe.